Jakie ochraniacze na piszczele polecam?

Lubię pisać zbiorcze odpowiedzi na powtarzające się pytania, więc dzisiaj będzie kolejny wątek w tym klimacie.

Dostaję pytania odnośnie wyboru najlepszych ochraniaczy na piszczele. Ich dobór jest rzeczywiście ważny, bo przy złym wyborze można narobić sobie sporych problemów, a przede wszystkim kontuzji, które długo się leczą.

Przede wszystkim takie ochraniacze powinny być ze skóry oraz dobrze dobrane rozmiarem. Tutaj z pomocą już przychodzą producenci, oni najlepiej opisują rozmiary, ja tego niestety nie zrobię za Was. Tabele dostępne w sklepach będą najbardziej odpowiednie.

Amortyzacja jest równie ważna. Ja ze swojej strony mogę polecić ochraniacze z firmy DBX Bushido. Mam już drugą parę (pierwszą zgubiłem gdzieś na wyjeździe). Amortyzują kopnięcia bardzo dobrze, a partnerzy treningowy na nic nie narzekają. Także możecie je śmiało kupować.

Tutaj macie link do sklepu: https://bushido-sport.pl/pol_m_Asortyment_Ochraniacze-i-usztywniacze_Ochraniacze-na-piszczele-353.html

Ja posiadam nie produkowany już model, ale te dostępne po tym jak przeczytałem opis są bardziej zaawansowane technicznie i wyglądają nowocześniej.

Podsumowując: dobierzcie rozmiar, wybierzcie te ze skóry oraz te z najlepszą amortyzacją!

Pozdrawiam!