Rękawice bokserskie

Rękawice bokserskie – przewaga w ringu
Dobre rękawice bokserskie dają przewagę podczas walki i sprawiają, że trening jest znacznie przyjemniejszy. Zanim kupisz pierwsze rękawice, powinieneś zastanowić się, czy będą one służyć do sparingu, do walki czy do treningu na przyrządach. Co prawda można kupić rękawice uniwersalne, które sprawdzą się w tych trzech zastosowaniach, jednak znacznie lepsze są osobne rękawice na ring i do treningu.
Podczas wybieranie rękawic na ring, zwracaj uwagę przede wszystkim na ich masę. Gdy chcesz walczyć w zawodach, musisz kupić rękawice o takiej masie, jaka jest zapisana w regulaminie walk – przeciwnicy mają zawsze rękawice o takiej samej masie.
Do sparingu lepiej jest używać cięższych i większych rękawic, które lepiej zabezpieczą Twoje dłonie przed uszkodzeniami i nie będą narażały przeciwnika na niepotrzebne ryzyko. Dzięki temu, sparingi są bezpieczniejsze.
Do walk na zawodach kup rękawice sznurowane, natomiast do treningu znacznie lepiej sprawdzają się rękawice na rzepy, które szybko założysz i zdejmiesz.

 

pol_pm_Skorzane-rekawice-bokserskie-sparingowe-Galaxy-White-10oz-12oz-14oz-101_2